Не морозить холодильник. Причини несправності

Чому не морозить холодильник

Зверніть увагу, що причина несправності, коли холодильник не морозить, залежить від типу вашого холодильника: це може бути звичайний двокамерний на механічному регуляторі або двокамерний із системою No Frost на механічному управлінні та на електронному управлінні.

Для зручності ми систематизували можливі причини несправності за їхніми зовнішніми проявами.
Можливі прояви несправності:

 1. не охолоджує холодильна камера, а морозильна працює;
 2. не працює морозильна камера, а холодильна працює;
 3. не морозять обидві камери, компресор працює;
 4. не морозять обидві камери, компресор мовчить.
 5. Не охолоджує холодильна камера, морозильна працює

Не охолоджує холодильна камера, морозильна працює

Не працює холодильна камера у звичайному холодильнику без системи No Frost

Витік фреону – найчастіша причина відсутності холоду в холодильній камері. Фреон може вийти з системи внаслідок корозії трубопроводу, по якому він циркулює. Або внаслідок механічного пошкодження трубопроводу, наприклад під час перевезення. Часто користувачі ненавмисно проколюють трубопровід під час розморожування холодильника ножем або іншим гострим предметом, намагаючись видалити намерзлий лід. Для відновлення працездатності холодильника майстру необхідно виявити місце витоку, усунути його, після чого заправити фреоном холодильник згідно з нормами.

Засмічення капілярної трубки – друга причина відсутності холоду в холодильнику. Капілярна трубка виконує роль регулятора подачі холодоагенту в холодильник. Унаслідок засмічення порушується нормальна циркуляція фреону по трубках у системі. При цьому холодильна камера холодить частково, або не холодить зовсім. Часто при цьому на задній стінці утворюється снігова шуба, або намерзає лід у певній ділянці.

Несправність компресора – третя можлива причина. В результаті зносу, мотор-компресор втрачає продуктивність, відповідно знижується ефективність його роботи, в цьому випадку морозильна камера може ще працювати нормально, а на холодильну холоду вже не вистачає. При цьому “на слух” компресор може працювати нормально. Цю несправність може визначити тільки майстер за допомогою спеціального обладнання. За необхідності проводиться заміна компресора.

Чому не працює холодильна камера в холодильнику з системою No Frost


Несправність системи відтаювання – найпоширеніша причина відсутності холоду в холодильній камері в холодильнику з системою No-Frost.
Можливі неполадки: перегорів ТЕН розморожування, несправний вентилятор подачі холоду в холодильну камеру, несправна заслінка подачі повітря, несправність температурних датчиків, вийшов з ладу таймер розморожування. Несправність цих елементів призводить до порушення роботи системи відтаювання і як результат – порушення подачі холоду в холодильну камеру.
Вихід з ладу плати управління, внаслідок сильного стрибка напруги – може бути причиною несправності, у разі якщо холодильник має електронне управління (має кнопки управління, дисплей тощо).
Несправність компресора холодильної камери, у разі двох-компресорного холодильника – може бути ще однією причиною відсутності холоду в холодильній камері. Для усунення несправності майстер робить діагностику і в разі потреби змінює несправний компресор на новий.

Не морозить морозильна камера, а холодильна працює

Причиною цієї несправності найчастіше може бути розгерметизація системи охолодження внаслідок корозії трубопроводів або механічного пошкодження випарника ножем чи іншими гострими предметами, що призводить до повного або часткового виходу фреону з системи. Не рідко це трапляється після розморожування, морозильна камера перестає морозити.
Другий варіант – засмічення капілярної трубки масляними сполуками, які утворюються в системі з часом роботи холодильника. Для усунення засмічення майстер використовує спеціальне обладнання, після прочищення трубопроводу систему необхідно заправити фреоном.
У холодильниках із системою No Frost – причиною може бути несправність вентилятора циркуляції холодного повітря в морозильній камері, внаслідок чого морозилка не набирає необхідну температуру.
Також причиною може бути некоректна робота температурних датчиків, внаслідок чого морозильна камера не морозить як потрібно.

Не морозять обидві камери, але компресор працює

 1. Повне витікання фреону внаслідок розгерметизації системи охолодження – це найпоширеніша причина, якщо холодильник не холодить зовсім. При цьому компресор працюватиме “вхолосту”, не відключаючись. Часто подібна несправність проявляється після розморожування, в результаті холодильник повністю перестає морозити. Річ у тім, що під час розморожування метал розширюється, і холодоагент швидше йде крізь мікротечі, які вже є в трубопроводі. Не рідко витік відбувається, коли холодильник відключають на тривалий час.
  При виявленні такої поломки рекомендується негайно відключити холодильник від мережі, щоб уникнути виходу з ладу дорогого компресора і звернутися до фахівців для усунення витоку фреону.
  2. Повне засмічення капілярної трубки призводить до відсутності руху холодоагенту в системі, і відповідно відсутності холоду в обох камерах. Ознака несправності – дуже гаряча на початку і холодна наприкінці решітка конденсатора, що розташована позаду холодильника. У цьому разі необхідно провести прочищення капілярної трубки, після чого заправити холодильник фреоном.
  3. Вихід з ладу компресора внаслідок зносу шатунно-поршневої групи. При цьому “на слух” компресор працює, але не виконує своєї функції перекачування фреону і відповідно генерації холоду. Визначити цю несправність може тільки фахівець. За необхідності проводиться заміна компресора на новий, ця несправність належить до категорії дорогих ремонтів.
  Несправність вентилятора в холодильниках обладнаних системою No Frost може бути причиною відсутності холоду в обох камерах. Заміна вентилятора проводиться майстром на місці за 15-20 хвилин, а вартість ремонту буде невисокою.

Не морозять обидві камери, компресор мовчить


Найелементарнішою причиною є відсутність живлення. Можливо перебитий мережевий шнур, вибило пробки (автомат), або неполадки з електропроводкою. Перевірте, чи горить світло всередині холодильної камери за відчинених дверцят.
Якщо всередині холодильника світло горить, індикатори світяться, але мотор-компресор не працює, то:
– несправний терморегулятор – не подає сигнал компресору про запуск; (на нашу думку найчастіша проблема)
– несправне пускове реле компресора;
– несправний компресор – перегоріли його обмотки, найчастіше стартова;
– у холодильниках No-Frost – причиною може бути несправний таймер розморожування або термореле.
У холодильниках з електронним управлінням і температурними датчиками (NTC) – причиною може бути електронна плата управління або вихід з ладу температурних датчиків, які дають сигнал компресору про запуск.