Як перевірити діодний міст

Як перевірити діодний міст

В цій статті розглянемо що таке діодний міст, які вони бувають так як їх перевірити. Тож почнемо!

Що таке діодний міст

Що таке діодний міст – це набір з 4-ьох діодів які недають змінному струму міняти свою полярність,тому на виході діодного моста ми отримуємо постійний струм: на одному контакті + на іншому -.

Як це працює: властивість майже кожного діода – пропускати напругу в одному напрямку від + до -, а змінний струм – це зміна полярності з певною частотой, в нас в Україні – це 50 герц, тобто 50 раз на секунду струм на дротах міняє своє значення то +, то -.

Діод

На малюнку зверху ви бачите діод – це основа діодного моста. На малюнку трикутником вказан напрямок руху струму – від + до мінуса, в момент коли змінний струм по цьму діоду пропустить + діод пропустить напругу, коли полярність змінного струму зміниться то діод закриється і не пропустить нічого.

Тепер перейдемо до схеми діодного мосту.

Це схема самого популярного 1-дно фазного діодного мосту. Як ви бачите по малюнку напрямок струму трикутниками вказан у напрямку плюсового контакту.

Тепер розглянемо принцип дії 3-х фазного діодного мосту

Як ви бачите принцип тут такий самий – різнция лише у тому що входів 3. Діодий так само ведуть напругу до плюсового контакту і не пропускають до мінуса.

Як визначити розпіновку діодного мосту

Схеми схемами але треба й знайти ті входи та виходи. Давайте розбиратись.

Розпіновка однофазних діодних мостів:

Діодний міст з клемами

За приклад беру KBPC5010. Як ви бачити за схемою контакти постійного та змінного струму розташовані хрест на хрест. Тож якщо ми подивимось на напис на мосту ми побачимо + та AC (змінний струм). Тож підключаємо до клемми з написом плюс – плюсовий контакт. Нахрест від плюса підключаємо мінус. На 2 вільні контакти підключаємо дроти змінного струму, порядок підключення цих дротів не важливий

Розпіновка KBPC5010

Діодний міст з контактами у ряд

Другий тип мостів з контактами у ряд. Тут взагалі все просто. Усі контакти підписані. По краям плюс та мінус, а в центрі змінний струм.

Як продзвонити діодний міст

Для прозвонки діоднго мосту нам потрібно поставити мультиметр у режим продзвонки Позначка прозвонки

Вставляюємо щупи в мультиметр згідно правилам: чорний щуп в роз’єм COM, а червоний у роз’єм біля якого є малюнок Позначка прозвонки

Червоний щуп поставити на контакт змінного струму, а чорний на контакт плюс, значення повинні бути приблизно 600 Ом, якщо опір мінімальни – діод пробит. Потім міняємо щупи місцями – супротив повинен бути сотні мегаом – тобто напруга не проходить. Далі перевіряємо наступний діод таким самим чином з другого контакту змінного струму.

Після перевіряємо діод з мінуса. Для цього червоний щуп ставимо на контакт мінус, а червоний щуп на контакт змінного струму. Показання мультиметру повинні бути як і в минулому разі приблизно 600 Ом, а при зміні щупів бескінечність або сотні мегаом.

Такі показника будуть на не впаянному діодному мості. Якщо діодний міст впаян показники опору можуть бути трохи більші або плавати якщо поряд є конденсатор. Майте це на увазі. Але в усілякому випадку не меньші за вказані.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *